Atrakcje

W najbliższej okolicy gospodarstwa znajduje się wiele pięknych miejsc , jezior, tras rowerowych oraz atrakcji, które urozmaicą Twój pobyt!

Do Waszej dyspozycji
  • przestronny salon z dwoma kominkami
  • ogród
  • sauna
  • grill
  • biblioteczka
  • szkoła gotowania

Sauna

Do dyspozycji naszych gości oddaliśmy 6-osobową fińską saunę, opalaną drewnem. Seans na wyłączność trwa 2h  i wiąże się z dodatkową jednorazową opłatą 200 zł

Jeziora

Znajdujemy się w pobliżu, aż 6 jezior ze strzeżonymi kąpieliskami i wypożyczalniami sprzętu wodnego

Lasy, grzyby, rower...

Wokół nas znajduje się wiele pięknych lasów z malowniczymi trasami rowerowymi. A w sezonie jesiennym lasy te obfitują w grzyby…

Jazda konna

Atrakcje oddalone 10 min. jazdy samochodem

Morąg

Pałac Dohnów - to dwu, a miejscami trzykondygnacyjna budowla otoczona niewielkim parkiem. Wybudowany w latach 1562-71 był miejską rezydencją pruskiego rodu szlacheckiego. Obecnie jest siedzibą muzeum.
Muzeum im. J.G. Herdera - barokowa budowla z XVI w. Muzeum znajdujące się w nim jest oddziałem Muzeum Warmii i Mazur, a jego główna część ekspozycyjna jest poświęcona najwybitniejszemu mieszkańcowi Morąga - niemieckiemu filozofowi Johhanowi Gottfriedowi.

Ratusz - wybudowany w 1444 r. strzeżony przez zabytkowe armaty.

Zamek w Morągu - budowany przez Krzyżaków w XIV  wieku. Od 2001 r. jest w posiadaniu prywatnego właściciela,  który udostępnił w nim niewielkie muzeum.Atrakcje oddalone 30-40 min. jazdy samochodem

Park etnograficzny

Park Etnograficzny w Olsztynku i Muzeum Budownictwa Ludowego - położony na 94h, jeden z najstarszych tego typu obiektów w Europie. W Parku podziwiać można obiekty dużej i małej architektury wiejskiej pochodzące z Warmii, Mazur, Powiśla i Małej Litwy.

Kanał ostródzko-elbląski

Jeden z najcenniejszych zabytków konstrukcyjnych w Polsce, zaprojektowany w 1844 r. Kanał umożliwia podróż statkiem po lądzie. 

Grunwald Pole Bitwy

Miejsce gdzie 15 lipca 1410 r. rozegrała się jedna z najsłynniejszych bitew Europy doby średniowiecza. Zwycięstwo wojsk polsko-litewskich nad siłami zakonu krzyżackiego było wydarzeniem o ogromnym znaczeniu stając się początkiem zmierzchu jego potęgi. Jedno z największych starć militarnych w polskiej historii, świetnie rozegrane strategicznie dzięki sprawnemu dowodzeniu króla Władysława Jagiełły.

Ostróda

Nazwana Perłą Mazur, miasto  założone w 1329  r. może pochwalić się Zamkiem Krzyżackim , Molo, plażą miejską oraz amfiteatrem.